Festa per la fine dell’anno scolastico

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

W sobotę 27 maja 2017 r. uczniowie Szkoły Języka i Kultury Polskiej w Padwie i Treviso zakończyli rok szkolny 2016/2017. W imprezie końcoworocznej udział wzięli ważni goście: p. Adrianna Siennicka, Konsul Generalny RP w Mediolanie, p. Małgorzata Stachna - Cremonino, pracownik Biura Współpracy z Polakami, o. Sylwester Bartoszewski, wychowawca Polaków w Bazylice św. San Antonio w Padwie i Sylwia Kinga Kopij, Polka, kandydatka do Rady Miasta Padwy.

To był bardzo pracowity rok, nasze kochane przedszkolaki i uczniowie nawiązali nowe przyjaźnie, poszerzali wiedzę o Polsce i jej kulturze. Szlifowali język polski. Liczba uczniów znacznie wzrosła, co bardzo nas cieszy. Grono pedagogiczne: Joanna Wesołowska, Anita Jóźwik, Marzena Sadłocha, Maria Kulisiewicz i Prezes AIPP, Irena Czopek, wraz z Rodzicami zadbało o miłą i przyjazną atmosferę w naszej szkole.

Wszyscy otrzymali świadectwa, a z rąk Pani Konsul nagrody książkowe oraz legitymacje szkolne.

Po części oficjalnej Rodzice zaprosili wszystkich na obfity poczęstunek. Prezes AIPP, Irena Czopek, ufundowała wszystkim dzieciom lody.

Kontynuacja działalności szkoły była możliwa i będzie kontynuowana dzięki wsparciu Konsulatu Generalnego Mediolanu i Gminy Padwa. ORPEG (Centrum Rozwoju Edukacji Języka Polskiego za Granicą) dostarczyło nam bezpłatnie podręczniki szkolne. Udało nam się jeszcze bardziej wzbogacić naszą bibliotekę i zakupić materiały dydaktyczne.

Dziękuję wszystkim za ten rok, za zaangażowanie, za miłą atmosferę. Życzymy udanych wakacji i do zobaczenia we wrześniu !!!