Festa per la fine dell’anno scolastico

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

W sobotę, 27 maja 2017, uczniowie Szkoły Języka i Kultury Polskiej w Padwie i Treviso przy AIPP zakończyli rok szkolny 2016/2017. W uroczystości wzięli udział niezwykli goście: Pani Adrianna Siennicka, Konsul Generalny RP w Mediolanie, Pani Małgorzata Stachna - Cremonino, pracownik Biura Współpracy z Polonią w Konsulacie, ojciec Sylwester Bartoszewski, opiekun Polonii w Bazylice św. Antoniego w Padwie, Sylwia Kinga Kopij, Polka kandydująca do Rady Miejskiej w Padwie.

To był bardzo pracowity rok, nasze kochane przedszkolaki i uczniowie nawiązali nowe przyjaźnie, poszerzali wiedzę o Polsce i jej kulturze. Szlifowali język polski. Liczba uczniów znacznie wzrosła, co bardzo nas cieszy. Grono pedagogiczne: Joanna Wesołowska, Anita Jóźwik, Marzena Sadłocha, Maria Kulisiewicz i Prezes AIPP, Irena Czopek, wraz z Rodzicami zadbało o miłą i przyjazną atmosferę w naszej szkole.

Lider folklorystycznej grupy "Lajkonik Padewski" i postać - "Lajkonik"

Wszyscy otrzymali świadectwa, a z rąk Pani Konsul nagrody książkowe oraz legitymacje szkolne.

Przedstawiciele Rady Rodziców: Treviso i Padwa

Obejrzeliśmy radosny, wakacyjny program artystyczny przygotowany przez nasze pociechy i Rodziców.

Po części oficjalnej Rodzice zaprosili wszystkich na obfity poczęstunek. Prezes AIPP, Irena Czopek, ufundowała wszystkim dzieciom lody.

W styczniu 2017 otrzymaliśmy darmowe podręczniki z ORPEG (Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą). Wzbogaciliśmy się o kolejne pomoce dydaktyczne i książki do naszej szkolnej biblioteki.

Dziękujemy wszystkim za udany rok, zaangażowanie, super atmosferę. Życzymy wspaniałych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!!!