Ultime notizie
ItalianoPolski
Joanna Wesolowska  w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie

Joanna Wesolowska w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie

Rozwija się współpraca Klubu Nauczycieli Polskich i Polonijnych piątek, 18 sierpnia 2017 07:42 Rozwija się współpraca Klubu Nauczycieli Polskich i Polonijnych mn Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Skomentuj jako pierwszy! Rozwija się współpraca Klubu Nauczycieli Polskich i Polonijnych zdjęcie nadesłane Dnia 17 sierpnia 2017 w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie odbyło się spotkanie z Joanną Wesołowską, która jest dyrektorem i nauczycielką Szkoły Języka i Kultury Polskiej w Padwie. Szkoła ta działa przy AIPP - Associazione Italo Polacca Padova (Stowarzyszeniu Włosko - Polskim w Padwie), gdzie pani Joanna jest sekretarzem. Sprawuje tam też funkcję sekretarza w Radzie Oświaty Polonijnej we Włoszech. W spotkaniu udział brali: ze strony Starostwa Marcin Makohoński dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji oraz Radosław Gaca, inspektor tego wydziału. Klub Nauczycieli Polskich i Polonijnych działający w Gnieźnie reprezentowała jego założycielka i prezes, Małgorzata Tomczak oraz wiceprezes, Marta Krówczyńska. Z wielkim zaciekawieniem wysłuchaliśmy informacji o życiu Polaków we Włoszech, o pracy w szkole polonijnej, o możliwości współpracy między Padwą, a naszym regionem. Gniezno jest bliskie pani Joannie, gdyż pochodzi z naszego pięknego miasta, a przy tym powiedziała, że z wielką radością i entuzjazmem przyjęte zostało zaproszenie do udziału w projekcie "Nasze Miasto-Nasze Gniazdo". Prezes Klubu Nauczycieli Polskich i Polonijnych Małgorzata Tomczak z nieukrywaną radością podzieliła się informacjami o tym przedsięwzięciu, które już teraz połączyło szkoły z USA, Chin, Szkocji, Irlandii, Anglii, Belgii, Białorusi, Włoch i Norwegii. W tych państwach uczniowie poznają piękno Gniezna, Wielkopolski i Polski, natomiast nasi uczniowie będą mieli okazję poznać życie i uroki miast i szkół polonijnych z całego świata. Do projektu przystąpiły także przedszkola orz szkoły z pobliskiego Poznania. Mamy nadzieję, że spotkanie przyniesie trójstronne korzyści, a warto pamiętać iż praca nauczycieli polonijnych to pewnym sensie wolontariat i ogromne poświęcenie. Doceniają to członkowie Klubu i poprzez swoje działania starają się pomagać w urozmaicaniu zajęć. Panią dyrektor ucieszyła też propozycja otrzymania materiałów edukacyjnych od Starostwa. To wielka niespodzianka i niewątpliwie pomoc w realizacji zajęć, a dla uczniów zachęta i motywacja do poznawania kultury i historii swojej drugiej Ojczyzny.