Il concorso “Vistola – la Regina dei fiumi polacchi.”

Konkurs „Wisła - królowa polskich rzek”.

Konkurs jest związany z podjętą przez Sejm uchwałą

w sprawie ustanowienia roku 2017 – Rokiem Wisły.

Consiglio Nazionale per l’Insegnamento della Lingua Polacca in Italia ha organizzato il primo dla uczniów szkół polonijnych we Włoszech pt.

“Vistola – la regina dei fiumi polacchi”.

Coordinatore e promotore del concorso è Joanna Wesolowska, coordinatore della Scuola di Lingua e Cultura Polacca a Padova con ruolo di Segretaria del Consiglio Nazionale per l’Insegnamento della Lingua Polacca in Italia.

Konkurs zaczął się w październiku a skończył się Galą finałową w Padwie, z uroczystym wręczeniem nagród.

Do konkursu przystąpiły dzieci z 13 szkół polonijnych. W swoich niezwykłych pracach wyraziły swoje doświadczenia, pomysły, fantazję i kreatywność związaną z rzeką, przedmiotem konkursu.

Dnia 12 listopada w Padwie odbyło się posiedzenie specjalnej komisji konkursowej.

Si ringrazia p. Sylwester Bartoszewski per aver reso disponibile una sala per incontro della Commissione presso la Basilica di Sant’Antonio a Padova e un ricco rinfresco.

..

L’iniziativa è stata realizzata con il sostegno del Consolato Generale RP in Milano

Sala Carmeli została użyczona przez Urząd Miasta Padwa.

Nagrody i wyróżnienia zostały ufundowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Słupsku, Prowincję gnieźnieńską i polską firmę „Krówka”.

Il patrocinio mediatico è affidato a “Nasz Świat”