Il Libro girovagante a Padova e a Treviso!

Wędrująca księga w Padwie i w Treviso!

szkola-padwa

Księga rozpoczęła swoją wędrówkę po Włoszech.

Przystanek pierwszy projektu edukacyjnego “Podaj dalej…Droga do Niepodległości” – Szkoła Języka i Kultury Polskiej w Padwie przy AIPP.

Temat pierwszy:

Uczniowie, pod czujnym okiem Adrianny Jasiewicz, Joanny Maziarz i Joanny Wesołowskiej, śledzili trudną drogę do niepodległości Polski. Następnie zapoznali się z projektem, obejrzeli Księgę i odczytali temat przypisany dla szkoły w Padwie. Chętni wykonali prace plastyczne, które zostały umieszczone w księdze. Kolejny przystanek – Treviso.

Przystanek drugi

Szkoła Języka i Kultury Polskiej w Treviso przy AIPP,

szkola-treviso

Temat drugi:

"Ja, Tadeusz Kościuszko, przysięgam w obliczu Boga całemu Narodowi Polskiemu, iż powierzonej mi władzy na niczyj prywatny ucisk nie użyję, lecz jedynie jej dla obrony całości granic, odzyskania samowładności Narodu i ugruntowania powszechnej wolności używać będę. Tak mi Panie Boże dopomóż i niewinna męka Syna Jego.",,pl," Uczniowie szkoły, przy pomocy pani Adrianny Jasiewicz, zapoznali się z postacią wybitnego Polaka, Tadeusza Kosciuszki.,,pl,Do projektu, dzięki ogromnemu zaangażowaniu pani Justyny Skarżyńskiej-Sernaglia, włączyła się również grupa przedszkolna. Obie grupy wykonały prace plastyczne.,,pl,Kolejny przystanek - Campiglia dei Berici.,,pl,2018-11-29,,en

” Uczniowie szkoły, przy pomocy pani Adrianny Jasiewicz, zapoznali się z postacią wybitnego Polaka, Tadeusza Kosciuszki.

Kolejny przystanek – Campiglia dei Berici.