Accademia dei leader metodici polacchi nel mondo – Ostroda/Polonia

Udział w nim wzięła dziewiętnastoosobowa grupa nauczycieli oraz dyrektorów placówek polonijnych z całej Europy- Litwy, Wielkiej Brytanii, Holandii, Francji, Ukrainy, Białorusi, Irlandii, Rosji, Niemiec i Włoch: Szkoła Polska przy AIPP w Padwie i Instytut dla Polonii w Neapolu.

Bogaty program szkoleniowy wraz z intensywnymi działaniami integracyjnymi przyczynił się do poszerzenia wiedzy i umiejętności z zakresu kompetencji liderskich, nawiązania międzynarodowych kontaktów oraz wymiany doświadczeń z działalności szkół polonijnych.

Tygodniowy program Akademii był bardzo szeroki i obejmował swą tematyką m.in. nabycie umiejętności interpersonalnych, zagadnienia metodyczne w pracy z dziećmi dwujęzycznymi, radzenie sobie z konfliktami i zakłóceniami oraz budowanie warsztatu lidera.

Zródło: http://odnswp.pl/akademia-polonijnych-liderow-metodycznych-2/