Ultime notizie
ItalianoPolski
Drugi włoski Finał WOŚP we Włoszech –  Bolonia

Drugi włoski Finał WOŚP we Włoszech – Bolonia

Sztab Drugiej edycji we Włoszech Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy

i główni organizatorzy:

Robert Małecki Stowarzyszenie Włosko - Polskie w Follonice

Irena Ludwika Czopek Stowarzyszenie Włosko - Polskie w Padwie

Andrea Zanovello Stowarzyszenie Włosko - Polskie w Padwie

Ewa Piacentile Stowarzyszenie Włosko - Polskie w Padwie

współpraca:

Dorota Wiśniewska Anna Pankowska i Polacy w Bolonii i okolicach

patronat medialny

13 stycznia od godziny 16 w lokalu La Scuderia (piazza Verdi) w Bolonii ropocznie się drugi, włoski finał WOŚP.

– Do Bolonii dotarli już wszyscy artyści oraz TV Polonia – pisze na profilu włoskiego finału WOŚP Robert Małecki, szef sztabu włoskiego i dodaje – a Ty będziesz?

Według przewidywań organizatorów, tegoroczna impreza przyciągnie jeszcze więcej Polaków we Włoszech niż w roku ubiegłym. Do Bolonii przybędą nasi rodacy z Treviso, Mediolanu, Bolonii oraz Rzymu.

W programie przewidziano występy polskich artystów przybyłych z kraju oraz Polaków mieszkających na stałe w Italii.

Cały finał zostanie profesjonalnie poprowadzony przez polskiego aktora Olka Mincera.

Podczas imprezy odbędzie się aukcja przedmiotów wartościowych, podczas której będzie można wylicytować oryginalną koszulkę reprezentanta Polski w Piłce Nożnej Kamila Glika z jego autografem, niespodzianki jubilerskie przygotowane rękoma Doroty Mróz, romantyczną kolację dla dwojga przygotowaną w CRU.DOP przez polskiego kucharza hollywoodzkich gwiazd – Nestora Grojewskiego, pakiet przygotowany przez polski salon urody Halo SPA w Rzymie, rysunki humorystyczne polskiego karykaturzysty – Szczepana Sadurskiego wraz z karykaturą Roberta Małeckiego przygotowaną na tegoroczny włoski finał WOŚP oraz wiele innych niespodzianek.

W tym roku w Bolonii. Czekamy zatem na wszystkich już od godziny 15.00, 13 stycznia 2013 roku, w jednym z największych lokali w Bolonii „La Scuderia”, położonym w centrum dzielnicy studenckiej na Placu Giuseppe Verdi.

 
Wśród wielu pytań, które przychodzi na moją pocztę, wyłowiłem te najczęściej powtarzające się, a mianowicie, dlaczego Bolonia? To bardzo przemyślana decyzja całego włoskiego Sztabu WOŚP, ponieważ nie jesteśmy jeszcze w stanie zrobić we Włoszech kilku sztabów w różnych miejscach, a co za tym idzie kilku finałów. Dlatego też, przynajmniej na razie będzie odbywać się jeden finał, każdego roku w innym zakątku Włoch, tak żeby zadowolić i dotrzeć do wszystkich w miarę możliwości, naturalnie… przecież naszym celem jest łączenie się Polonii pod czerwonym serduszkiem…

W tym roku Bolonia, ponieważ tutaj jest wiele prężnie działających Stowarzyszeń i innych ugrupowań polonijnych, jak też miłośników Polski i Polonii. Byłem mile zaskoczony pracą społeczną tych ośrodków, dlatego też chciałem w pewien sposób je wyróżnić. Ja zaczynałem w ten sam sposób (podobne idee, podobne cele…) i… powiedzmy, że to tak też trochę z sentymentu.

Organizując zeszłoroczny włoski finał WOŚP w Ostia–Rzym, który osobiście uważam za wielki sukces, popełniliśmy wiele błędów, ale jednak dzięki nim, wiele się też nauczyliśmy i w tym roku zorganizowaliśmy imprezę polonijną, jakiej we Włoszech jeszcze nie było!

Na nasz włoski Finał WOŚP przybędą z Polski tacy artyści, jak: Krzysztof Cwynar, Piotr Kuba Kubowicz, Valentina Dus – Valya, Paweł Zawierka  z zespołem, Michał Masłoń z zespołem i Kordian Kacperski  z grupą baletową. Przyjadą oni koleją dzięki naszemu sponsorowi PKP InterCity Warszawa-Wiedeń-Bolonia. Razem z naszymi artystami z Polski przyjedzie TV Polonia, która będzie relacjonowała przebieg naszego Finału.

Do artystów, którzy przyjadą z kraju dołączy polska piosenkarka mieszkająca i tworząca we Włoszech – Edyta Kamińska, raperski duet polsko-włoski – Bieda&Keller, Lucian Wesołowski oraz ciesząca się międzynarodową sławą sopranistka – Dominika Zamara.

Cały finał zostanie profesjonalnie poprowadzony przez polskiego aktora Olka Mincera.

Podczas imprezy odbędzie się aukcja przedmiotów wartościowych, podczas której będzie można wylicytować oryginalną koszulkę reprezentanta Polski w Piłce Nożnej Kamila Glika z jego autografem, niespodzianki jubilerskie przygotowane rękoma Doroty Mróz, romantyczną kolację dla dwojga przygotowaną w CRU.DOP przez polskiego kucharza hollywoodzkich gwiazd – Nestora Grojewskiego, pakiet przygotowany przez polski salon urody Halo SPA w Rzymie, rysunki humorystyczne polskiego karykaturzysty – Szczepana Sadurskiego wraz z moją karykaturą przygotowana na tegoroczny włoski finał WOŚP oraz wiele innych niespodzianek.

Dziękuję serdecznie wszystkim naszym hojnym sponsorom: Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji, której jestem absolwentem, i którą serdecznie polecam naszym rodakom; powstałej niedawno Spółce Konsulent Ital–Pol, oferującej osobom prywatnym i firmom zarówno włoskim, jak i polskim swoje doświadczenie i wysoki profesjonalizm, konsultacje, porady i opiekę prawną, wine bar CRU.DOP w Rzymie, salonowi piękności Halo SPA w Rzymie, sklepowi polskiemu U Michała w Rzymie, firmie Desing end Print, salonowi fryzjerskiemu Trinity z Rzymu oraz Europejskiej Klinice Prawa (Rzym).

Zapraszam wszystkich serdecznie!!!

Zdaję sobie sprawę z tego, że wielu czytelników powie, owszem czemu nie, ale za  daleko… ale ja odpowiem, że każda wymówka jest dobra, jak ktoś chce to ją znajdzie… W ubiegłym roku było daleko do Rzymu tym z Mediolanu, czy Bolonii. W tym jest odwrotnie, zawsze będzie komuś daleko. Jak już wspomniałem na początku, chcemy dotrzeć do wszystkich, ale naraz się nie da, niestety! Chyba żeby się znalazł drugi taki świr jak ja (bo od zaplecza to naprawdę kawał dobrej  roboty ze sztabem ludzi, którzy mnie wspierają i są podobnie szaleni jak ja). Mimo wszystko, mimo kryzysu wiem, że jest ciężko dziś zalać bak paliwa, czy kupić bilety na pociąg, więc mimo wszystko to ja Was zapraszam! Pozwólcie waszym dzieciom poznać aspekt małego czerwonego serduszka WOŚP… i spotkać się z POLSKĄ RODZINĄ we Włoszech, bo przecież jak mówią słowa piosenki… wszyscy Polacy to jedna rodzina!… A my właśnie tego chcemy i w głębi serca wierzymy, że tak jest…

Robert J. Małecki
szef sztabu WOŚP we Włoszech

 Już za kilka dni Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz drugi we Włoszech

Czekamy zatem na wszystkich już od godziny 15.00, 13 stycznia 2013 roku, w jednym z największych lokali w Bolonii „La Scuderia”, położonym w centrum dzielnicy studenckiej na Placu Giuseppe Verdi.

Wśród wielu pytań, które przychodzi na moją pocztę, wyłowiłem te najczęściej powtarzające się, a mianowicie, dlaczego Bolonia?

To bardzo przemyślana decyzja całego włoskiego Sztabu WOŚP. Z tego powodu, że nie jesteśmy w stanie zrobić we Włoszech kilku sztabów w różnych miejscach, a co za tym idzie kilku finałów, będzie to jeden finał, każdego roku w innym zakątku Włoch, tak żeby zadowolić i dotrzeć do wszystkich w miarę możliwości, naturalnie… przecież naszym celem jest łączenie się Polonii pod czerwonym serduszkiem…

W tym roku Bolonia, ponieważ tutaj jest wiele prężnie działających Stowarzyszeń i innych ugrupowań polonijnych, jak też miłośników Polski i Polonii. Byłem mile zaskoczony pracą społeczną tych ośrodków, dlatego też chciałem w pewien sposób je wyróżnić. Ja zaczynałem w ten sam sposób (podobne idee, podobne cele..) i…powiedzmy, że to tak też trochę z sentymentu.