Gość z Padwy w “Piątce”

Na zaproszenie Moniki Majchrzak nauczycielki języka angielskiego w SP nr 5 na lekcji wychowawczej odbyło się spotkanie z Joanną Wesołowską, która jest  dyrektorem i nauczycielką Szkoły Języka i Kultury Polskiej w Padwie.

Jak przyznała wychowawczyni, uczniowie “Piątki” biorą udział w projekcie międzynarodowym „Nasze Miasto – Nasze Gniazdo”, którego organizatorem jest Małgorzata Tomczak, emerytowana nauczycielka tej placówk i obecnie także prezes Klubu Nauczycieli Polskich i Polonijnych w Gnieźnie.

Podczas lekcji w klasie 5b Joanna Wesołowska opowiedziała o organizacji pracy w placówce polonijnej w Padwie. Uczniowie dowiedzieli się, jak odbywa się nauczanie dzieci poza granicami naszego kraju, a także opowiadała również o zabytkach w Rzymie i tradycjach świątecznych we Włoszech.

Dla uczniów z klasy 5b było to ciekawe spotkanie z gościem z Padwy; a także nietypowa lekcja na temat organizacji szkolnictwa i tradycji obchodzonych we Włoszech z elementami historii i geografii tego pięknego kraju. Dzieci z SP nr 5 są partnerami szkoły z Padwy w realizacji w/w projektu.

źródło: